Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Банки » 2018 » Декабрь » 27 » IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» та змінило прогноз на «стабільний»

Размещение новостей компаний

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» та змінило прогноз на «стабільний»

Распечатать: IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» та змінило прогноз на «стабільний» | Комментировать: IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» та змінило прогноз на «стабільний»
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» до рівня uaAA зі зміною прогнозу рейтингу на «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).
АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. За класифікацією Національного банку України установа відноситься до державних банків, займаючи за підсумками 9 місяців 2018 року 4 позицію за розміром активів; 2 – за обсягом коштів підприємств; 6 – за обсягом коштів населення; 8 – за розміром балансового капіталу та 11 – за розміром отриманого прибутку. З 2009 року ключовим власником АБ «УКРГАЗБАНК» є Держава в особі Міністерства фінансів України (майже 95% акцій).

Упродовж аналізованого періоду банківська установа продовжувала укріпляти ринкові позиції та наразі обслуговує понад 1,2 млн. клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. АБ «УКРГАЗБАНК» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області, та у аналізованому періоді продовжував нарощувати кількість відділень – кількість діючих відділень станом на кінець ІІІ кварталу поточного року становила 245 одиниць. Станом на 01.10.2018 р. регулятивний капітал установи склав 5,4 млрд грн, чисті активи та балансовий капітал – 83,7 млрд грн та 5,6 млрд грн відповідно. Діяльність банку в аналізованому періоді була прибутковою, а показники ефективності основної діяльності – високими. Чистий прибуток АБ «УКРГАЗБАНК» за підсумками 9 місяців 2018 року склав 425,3 млн грн, що майже удвічі перевищило результат за аналогічний період минулого року.

Підвищення кредитного рейтингу та зміна прогнозу обумовлено тривалим покращенням ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів, високими показниками капіталізації та ліквідності, достатніми показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку Держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «УКРГАЗБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.
____________

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 119 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz