Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Финансы и страхование » 2019 » Май » 20 » IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості міста Тернопіль

Размещение новостей компаний

IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості міста Тернопіль

Распечатать: IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості міста Тернопіль | Комментировать: IBI-Rating підвищило рейтинг інвестиційної привабливості міста Тернопіль
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення рейтингу інвестиційної привабливості міста Тернопіль на проміжну категорію з рівня invА- до invА. Кредитний рейтинг Тернополя підтверджено на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». Такі рівні рейтингів відображають достатню спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями та високу інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

Дмитро Задесенець, директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating, підкреслив: «За останні три роки рейтинг інвестиційної привабливості м. Тернополя підвищується втретє, на що вплинуло багато чинників, серед них тривале зростання більшості показників соціально-економічного розвитку, дії міської влади щодо покращення стану інфраструктури, впровадження інноваційних технологій в транспорті та управлінні, а також у підвищенні інформаційної прозорості та відкритості».

При оновленні рейтингів було враховано:

1.Структуру економічного комплексу міста та позитивну динаміку ключових показників

Тернопіль має диверсифіковану економіку та стабільне операційне середовище, розвиток якого супроводжується збільшенням рівня зайнятості, чисельності суб‘єктів малого та середнього бізнесу за одночасного зростання обсягів реалізації продукції, послуг (у т. ч. на експорт) та освоєння капітальних інвестицій. Загалом більшість показників стану економіки та господарського комплексу в перерахунку на одного мешканця перевищують та / або відповідають середнім показникам по країні.

2. Конкурентні переваги та недоліки у порівняння з іншими містами країни

У Тернополі локалізовані ключові органи державної та міської влади регіону. У 2018 році тут створено міську територіальну громаду, до складу якої увійшли Тернопіль та 8 населених пунктів, яка в поточному році отримує нові бюджетні можливості та перспективи. Окрім того, місто має добру логістику, значну кількість навчальних закладів (за різними профілями) та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. У 2018 році створено Індустріальний парк «Тернопіль» та затверджено його концепцію, що сприятиме покращенню умов для залучення нових виробництв.

3. Ефективність фінансової політики та показники бюджету

Збільшення ділової активності супроводжується зростанням надходжень до бюджету міста, темпи чого були вищими порівняно із середніми даними по країні. Показник бюджетної забезпеченості збільшився до 6,1 тис. грн. та відповідає середньому показнику по країні. У 2018 року бюджет міста виконано з дефіцитом в сумі 3,7 млн грн, який в 8,5 рази менший за показник у 2017 році. Власні доходи бюджету міста збільшились на 18,9% – до 1,3 млрд грн, на 0,2% до 1,1 млрд грн зменшився обсяг трансфертів з бюджетів вищих рівнів. Надходження до бюджету міста є достатньо диверсифікованим за платниками та джерелами, що забезпечую відносну стабільність та прогнозованість надходжень до нього. Бюджет міста залишається бюджетом-донором, перераховуючи до Державного бюджету реверсну дотацію.

4. Чутливість бюджету та економіки міста до впливу негативних чинників

Місто активно використовує програми міжнародних організацій, які кредитують міста з метою проведення модернізації інфраструктури та покращення рівня енергоефективності. В 2018 році зобов‘язання Тернопільської міської ради та комунальних підприємств за кредитами зросли на 186,2 млн грн. до 262,3 млн грн на 01.01.2019 р. При цьому, у відносних значеннях рівень консолідованого боргового навантаження є помірним. Агентство очікує на подальше зростання боргових зобов‘язань, темпи чого у середньостроковій перспективі відповідатимуть темпами надходжень до бюджету. На думку агентства, вплив негативних чинників на економіку та фінансову спроможність міста залишається помірним.

Сергій Надал Міський голова Тернополя прокоментував підвищення рейтингу інвестиційної привабливості: «Серед основних пріоритетів Тернопільської міської ради є зменшення адміністративних бар‘єрів, підвищення рівня бізнес-культури, промоція інвестиційних можливостей міста та створення сприятливого інституційного середовища. Тому фіксація прогресу в цій сфері з боку експертів є важливою складовою в цьому напрямку».

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Тернопіль, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

ІBI-Rating – найбільше українське рейтингове агентство. Працює з 2005 року та має статус уповноваженого на проведення рейтингової оцінки від НКЦПФР. Надає професійні послуги з кредитно-рейтингової оцінки й консультування. Єдине агентство в Україні, що має чинне двостороннє партнерство з європейським рейтинговим агентством BCRA, сертифікованим в ESMA.
______________

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 127 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz