Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Финансы и страхование » 2018 » Февраль » 4 » Макроэкономический обзор от ОТП Банка

Размещение новостей компаний

Макроэкономический обзор от ОТП Банка

Распечатать: Макроэкономический обзор от ОТП Банка | Комментировать: Макроэкономический обзор от ОТП Банка
Источник: OTP Bank

Ранее мы делились с Вами макроэкономическим обзором за 4 кв. 2017 года, который подготовили аналитики нашей группы.

В нем изначально содержался «пессимистический сценарий» динамики валюты и процентных ставок, который вскоре уже после выпуска обзора и начал осуществляться.

НБУ поднял учетную ставку.

И наши аналитики разумно скорректировали свои прогнозы с учетом новых вводных.

Этим скорректированным прогнозом мы делимся с Вами.

Сценарій 1 (базовий)


В першому кварталі очікується зменшення обсягів виручки від експортерів через зниження цін на продукцію ГМК на світовому ринку.

Малоймовірним видається відновлення фінансування України з боку МВФ та інших західних партнерів у І кварталі 2018 року. Попередні фактори, сезонна активізація імпортерів та підвищення соціальних стандартів буде здійснювати тиск на гривню, що буде стимулювати девальвацію національної валюти до 29 UAH/USD (максимальна межа) в І кварталі 2018 року. Відновлення позицій гривні на валютному ринку очікується в ІІ та ІІІ кварталах 2018 року до рівня 28-27 UAH/USD.

Рівень інфляції є основним показником, яким керується НБУ у своїй монетарній політиці. Відхилення інфляційних показників від цільових значень наприкінці 2017 року спричинило значне посилення боротьби з ростом цін з боку НБУ через підняття облікової ставки з 12,5% до 14,5%. Антиінфляційні дії НБУ продовжилися і в січні 2018 року, зокрема регулятором була піднята облікова ставка до 16%. Ці суттєві монетарні важелі, застосовані НБУ, формують підґрунтя для збереження незмінної облікової ставки на рівні 16% до кінця І кварталу. В свою чергу, ставки дохідності ОВДП з погашенням у 2019-2020 рр. будуть залежати від потреб уряду у фінансуванні. Ми не очікуємо ідентичного підняття дохідності на первинних аукціонах з продажу ОВДП, і як наслідок, дохідності ОВДП на вторинному ринку зростуть на 0.5% та будуть в межах 16% - 17% протягом I кварталу 2018 року.

Сценарій 2 (песимістичний)

Невиконання зобов’язань перед МВФ стосовно впровадження низки важливих реформ, збільшенням інтенсивності боротьби з корупцією можуть закласти підґрунтя для ще більшого відтермінування отримання траншів від МВФ в 2018 р. Відсутність позитивної динаміки в питанні підтримки західних партнерів може унеможливити залучення додаткових фінансових ресурсів урядом та державними підприємствами через єврооблігації. З іншого боку, уряд може піти на збільшення соціальних видатків. Ці фактори, разом із сезонним тиском на гривню, можуть
спричинити девальвацію гривні вище прогнозованого верхнього діапазону (29 UAH/USD). Інфляційний тиск за рахунок девальвації національної валюти спонукатиме НБУ до подальшого збільшення облікової ставки. У такому випадку, ставки дохідності за ОВДП з погашенням у 2019-2020 рр. можуть зрости до рівня 16,5%-17.5%.

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Увеличить: Макроэкономический обзор от ОТП Банка
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 227 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz