Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Продукти харчування й напої » 2020 » Серпень » 11 » Медовий сезон 2020 в Україні

Розміщення новин компаній

Медовий сезон 2020 в Україні

10 серпня 2020 року в прес-центрі Інформаційного Агентства «Укрінформ» відбулася Інтернет-конференція «Медовий сезон 2020 в Україні: виклики для пасічників і споживачів». На запитання Інтернет-користувачів відповідав Валерій Курейко, бджоляр з великим досвідом і співвласник ТМ «Знатний Мед».

Відповідаючи на питання про особливості медового сезону 2020 року, В.Курейко зазначив: «Цей рік унікальний. У травні місяці встановилася аномальна погода - низькі температури і затяжні дощі. Це негативно вплинуло на цвітіння основних травневих медоносів і білої акції. Але ще більше така погода вплинула на розвиток бджіл - він загальмувався мінімум на місяць. Більшість бджолярів в цей час самі годували бджіл, щоб уникнути їх загибелі - адже бджоли не могли нічого зібрати, навіть не могли вилетіти з вулика, тому що при температурі нижче 14 градусів і тим більше під час дощу - бджоли не літають ».

Бджоляр також стверджує, що такі види меду як «травневий» і «біла акація» у цьому році практично відсутні: «Ці види меду практично не вдалося зібрати. Багато бджолярів відкачували відразу весь мед, який вдалося зібрати бджолам в червні і липні, і зробили це перед цвітінням соняшнику. Тобто, у багатьох вийшло всього 2 види меду - соняшник, і «все інше разом» - це ранньо-літнє і літнє різнотрав'я. А у багатьох взагалі буде лише соняшник. Що стосується липи - а це теж дуже цінний медонос, то монофлорної липи теж не так багато, більше буде меду, де переважає липа, але присутні й інші медоноси (наприклад, лісові або лугові)».

Оцінюючи урожай меду 2020 в цілому, Валерій Курейко зазначив: «У цілому, урожай буде на рівні минулих років, тобто більше 100 тис. тонн. Недостачу весняних медів компенсує липа, різнотрав'я і соняшник. Цілком можливо, що на експорт в цьому році піде навіть більше меду, ніж в минулому - тому що є попит у Європі і США. Нагадаємо, експорт меду з України склав 55,6 тис. тонн в 2019 році, 38,6 тис. тонн в 2018 році, а рекордним став 2017 рік, коли було експортовано майже 68 тис. тонн. На внутрішньому ринку залишиться приблизно стільки ж, скільки вивозиться - тобто, 50-60 тис. тонн».

Валерій Курейко також зазначив, що в цьому році підчас цвітіння липи погодні умови були в цілому, сприятливими, також і протягом цвітіння соняшнику, мед з якого вже відкачують по всій Україні. «Україна буде з медом, турбуватися не потрібно», - сказав співвласник ТМ «Знатний Мед».

Експерт також відзначив тенденцію збільшення споживання меду в Україні, в тому числі у зв'язку з необхідністю зміцнення імунітету під час пандемії коронавірусу. На завершення інтернет-конференції, Валерій Курейко розповів про традиції Медового Спаса, який відзначають 14 серпня: «На Медовий Спас в церкві святять мед, мак і «маковійчики» (букети з певних трав і квітів). Бажано спекти медові пряники, пиріжки з маком і медом і т.д. Але це не обов'язково, все-таки головним «героєм» є безпосередньо мед. Вважається, що мед, освячений у церкві на Медовий Спас, має особливі цілющі властивості, і навіть кристалізується інакше, ніж мед, який не освячувався. За старих часів саме на Перший (Медовий) Спас бджолярі починали відкачувати мед (а мед тоді качали всього один раз за сезон). В цей день вранці пасічники «відламували» соти і освячували їх у церкві, після чого пригощали медом родичів, знайомих, а також дітей і нужденних. У відповідь усі бажали пасічникам хорошого врожаю і щоб бджоли «роїлися» (тобто, плодилися)».
-----------------

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 216 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz