Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Электроника » 2018 » Март » 19 » Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів

Размещение новостей компаний

Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів

Распечатать: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів | Комментировать: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів
За останні роки витрати на мобільну техніку в Україні зросли з 14 до 30 млрд грн., і більша частина цих грошей йде на смартфони

За останні сім років витрати українців на телефони і комп'ютери виросли більш ніж удвічі. При цьому техніки стали купувати менше. Такі дані озвучили компанії GfK Ukraine та MOYO.ua, дослідивши, як змінювався купівельний попит в Україні в період з 2011 по 2017 роки.

За даними GfK Ukraine у 2011 році на мобільні телефони, смартфони, планшетні комп'ютери і ноутбуки в Україні було витрачено 13,8 млрд грн. Щорічно ця сума збільшувалася, досягнувши позначки 30,7 млрд грн. в 2017 році.

Проте, не дивлячись на зростання витрат, кількість техніки, купленої українцями, істотно знизилась. Пік продажів спостерігався в 2013 році. Тоді було придбано 3,4 млн смартфонів, 4,9 млн мобільних телефонів, 1,4 млн ноутбуків і 1,2 млн планшетних комп'ютерів (сумарно 10,9 млн одиниць).

При цьому, вже в 2015 році, зафіксовано максимальне просідання ринку. Тоді було куплено всього 5,9 млн «девайсів»: 3,1 млн смартфонів, 1,5 млн мобільних телефонів, 480 тис. ноутбуків і 800 тис. планшетів. У 2016 та 2017 роках попит на мобільну техніку дещо зріс, але, в основному, за рахунок продажів смартфонів. Тоді як попит на ноутбуки майже не змінився, а на мобільні телефони та планшети — несуттєво знизився.

Виною ситуації, що склалася стало падіння курсу гривні. Таким чином, незважаючи на істотне зростання витрат в національній валюті, витрати в доларах США істотно знизилися, і поки не вийшли на докризовий рівень.

У компанії MOYO.ua вказують, що незважаючи на курсові коливання, середня вартість мобільного телефону за минулі сім років практично не змінилася, залишившись в межах 800-900 грн. Тоді як середня вартість смартфонів і планшетних комп'ютерів зросла в 1,5 рази, а ноутбуків — в 3,5 рази.

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Увеличить: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів
Увеличить: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів Увеличить: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів Увеличить: Українці відмовляються від ноутбуків на користь смартфонів
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 220 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz