Він прочит...'>

Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Разное » 2017 » Ноябрь » 6 » Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ

Размещение новостей компаний

Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ

Распечатать: Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ | Комментировать: Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ
НТУ «ХПІ» відвідав американський професор Університету Пенсильванії Надер Енгета (Nader Engheta), ім'я якого вписано у топ-50 кращих вчених світу.

Він прочитав кілька лекцій для студентів і викладачів університету, які присвячені метаматеріалам, нанофотоніці, оптичній візуалізації та ін. Це був перший візит, який відбувся в рамках програми ХПІ «Зустрічі з успішними людьми».
Перед лекціями професор Надер Енгета зустрівся з керівництвом НТУ «ХПІ». Обговорювалися питання, які стосувалися необхідності проведення подібних наукових заходів, зокрема лекцій для студентів і викладачів вишу, а також можливості подальшої співпраці.

На зустрічі були присутні: ректор Євген Сокол, проректор з наукової роботи Андрій Марченко, проректор з науково-педагогічної роботи Ельдар Велієв.

За словами ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, більшість контактів і договорів, які має виш сьогодні, пов'язані з європейськими країнами. Але співпраця з університетами США також викликає величезний інтерес. — «Ми сподіваємося, що наші контакти триватимуть і далі та будуть розвиватися, оскільки ті наукові напрямки, якими Ви займаєтеся, є актуальними і для ХПІ», — сказав він. Ректор також додав, що університет змінюється, і впроваджує нові освітні програми — концепція CDIO, STEM-освіта та ін. — «Для нас дуже важливо запрошувати передових вчених, щоб підтримувати цей розвиток», — підкреслив Євген Сокол.

У свою чергу американський професор Надер Енгета подякував за запрошення відвідати виш і прочитати лекції.
Після переговорів з ректором, він прочитав лекції для студентів і викладачів ХПІ. Його лекції були англійською мовою і стосувалися таких тем:

- Tailoring Waves at the Extreme with Metamaterials;
- Low-Index Photonics;
- Quantum Optics of Metamaterials;
- Biologically-Inspired Imaging and Sensing.

У п'ятницю, 3 листопада, на позачерговому засіданні Вченої ради ХПІ, американському професору Надеру Енгету вручили диплом та мантію Почесного доктора НТУ «ХПІ». Рішення про присудження такого звання було прийнято одноголосно (протокол № 7 від 21.09.2017 р. засідання Вченої Ради НТУ «ХПІ»).

Довідка:

Надер Енгета (Dr. Nader Engheta) — професор електротехнічної та системної інженерії ім. Х. Недвілла Рамсі в Університеті Пенсільванії (Флорида, США).

Освіту здобув у Тегеранському університеті (ступінь бакалавра в галузі електротехніки) і Каліфорнійському технологічному інституті (ступінь магістра в галузі електротехніки, PhD в галузі електротехніки).

Він розробив активну дослідницьку програму з різних наукових тем у галузі оптики і мікрохвиль, починаючи від метаматеріалів і нанофотоніки, до оптичних візуалізацій, оптичних пристроїв з одним атомом, нанометрових схем.
У 2006 році професор Надер Енгета увійшов до топ-50 лідерів у галузі науки і техніки за версією журналу Scientific American.

За внесок у розвиток науки він отримав такі нагороди:
• премія Вільяма Стрейфера (William Streifer Scientific Achievement Award) від IEEE Photonics Society (2017 р.);
• Beacon of Photonics Industry Award від Photonics Media (2017 р.);
• золота медаль від SPIE (Міжнародне товариство оптики та фотоніки, 2015 р.),
• член-кореспондент Національної академії винахідників США (NAI),
• золота медаль Балтазара ван дер Поля від Міжнародного електротехнічного союзу (URSI, 2014 р.);
• стипендія Веннівера Буша від Міністерства оборони США (2015 р.),
• премія за видатні досягнення у галузі радіомовлення IEEE (2015 р.),
• стипендія Гуггенхайма в галузі природничих наук для студентів США і Канади та інші нагороди.

Він є членом семи міжнародних науково-технічних товариств: Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), Оптичного товариства Америки (OSA), Американського фізичного товариства (APS), Товариства досліджень матеріалів (MRS), Товариства оптики та фотоніки (SPIE), Міжнародного електротехнічного союзу (URSI) та Американської асоціації сприяння розвитку науки (ААAS).

У 2016 році професор Надер Енгета отримав почесні докторські ступені в Університеті Аалто (Фінляндія) та Університеті Штутгарта (Німеччина).

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Увеличить: Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ
Увеличить: Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ Увеличить: Видатний світовий вчений прочитав лекції в ХПІ
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 156 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz