Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Послуги » 2021 » Січень » 12 » «Розумний» облік: результати пілотного проєкту Київстар з Херсонводоканалом

Розміщення новин компаній

«Розумний» облік: результати пілотного проєкту Київстар з Херсонводоканалом

Реалізований проєкт з Херсонським водоканалом на базі технології NB-IoT дозволив в тестовому режимі вести автоматизований збір, облік і обробку даних з датчиків подачі води в багатоквартирних будинках міста Херсон.

У квітні 2020 року Київстар та Херсонський водоканал запустили проєкт smart metering в тестовому режимі. В рамках проєкту в 12 багатоквартирних будинках Херсона були встановлені «розумні» водоміри нового зразка з модемами, які працюють на технології NB-IoT. «Розумне» обладнання збирає дані про обсяг подачі води у вказаний час і передає на обробку на сервер управляючій компанії в спеціально розроблене програмне забезпечення. Для роботи пристроїв використовується окрема VPN-мережа Київстар.

Ілля Польшаков, директор з розвитку нових напрямків бізнесу в Київстар, коментує: «Промисловий IoT залишається для нас стратегічним напрямком, поштовх якому продовжує давати розвиток стандарту зв'язку 4G. Ми бачимо, що постачальники енергоресурсів стали охоче проявляти інтерес до технології мережі для «розумних» лічильників, оскільки розуміють, що це рішення може допомогти раціонально використовувати ресурси підприємства і мінімізувати виробничі втрати. А такі пілотні проєкти, як ми реалізували з Херсонводоканалом, дозволяють в короткий термін показати на практиці, як працює технологія і яку вигоду отримує підприємство».

Smart metering дозволяє не тільки автоматизувати процес збору даних, їх обробку і управління, а й автоматично виявляти аварії на транспортній мережі з системою оповіщення. Завдяки технології NB-IoT, модеми на одному заряді батареї можуть працювати від 7 до 10 років. Незважаючи на залізобетонний фундамент в підвалах, рівень сигналу технології дуже стійкий, що успішно підтверджено результатами пілотного проєкту.

Михайло Чемерис, директор комунального підприємства Херсонський Водоканал, зазначив: «Нам дуже приємно, що пілотний проєкт з компанією Київстар в сфері IoT реалізований саме на базі Херсонського Водоканалу. Сьогодні підприємство готове до реалізації повномасштабного проєкту - встановлення будинкових водомірних вузлів з дистанційним передаванням даних у всіх 1700 багатоквартирних будинках міста. Проєкт ми почнемо після того, як законодавчо будуть визначені можливі джерела фінансування. У свою чергу, успішна реалізація першого проєкту в сфері IoT відкриває нові обрії можливостей в рамках впровадження розумних рішень, спрямованих на розвиток міської інфраструктури та підвищення комфортності проживання городян».

З досвіду реалізації проєктів NB-IoT компанії Київстар, в середньому розрахункова економія із застосуванням рішення smart metering становить близько 17-20% всіх операційних витрат. Важливо враховувати, що розмір економічного ефекту залежить від масштабу IoT рішення. Експерти Київстар спільно з замовниками проводять діагностику поточних бізнес-процесів, щоб виявити можливості трансформації поточних процесів, що призведе до мінімізації витрат, скорочення часу виробничого циклу і підвищення стабільності роботи підприємства.
_______________________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 186 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz