Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Різне » 2019 » Листопад » 25 » Школа на Сході України знову відчиняє свої двері після енергоефективної модернізації

Розміщення новин компаній

Школа на Сході України знову відчиняє свої двері після енергоефективної модернізації

Загальноосвітня школа №10, що у місті Бахмут, на початку цього тижня урочисто відзначила своє відкриття. Делегація з Норвегії на чолі з послом Королівства Норвегія в Україні та перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Мороз взяли участь в святковому заході.

«Для відновлювальних робіт в ЗОШ №10 були застосовані новітні технології, заходи з енергозабезпечення та спецматеріали. Наразі вже завершено 4 проекти з реконструкції громадських будівель, закладів охорони здоров’я, освіти, а також впроваджено заходи з модернізації вуличного освітлення, які проводились за рахунок фінансування НЕФКО в регіоні. Ще чотири проекти знаходяться на стадії реалізації. Загальний обсяг інвестицій для всіх восьми проектів складає понад 5 млн євро», – зауважив перший заступник очільника області Ігор Мороз.

НЕФКО профінансувала два проекти з енергоефективності в Бахмуті. Донецька обласна державна адміністрація спершу отримала ґрантове фінансування на відновлювальні роботи в ЗОШ №10 з боку Ініціативи північних країн з гуманітарної підтримки та енергоефективності (NIU). Діяльність програми фінансується Норвегією та іншими скандинавськими країнами, а управління забезпечує НЕФКО. Другий проект – ремонт дошкільного навчального закладу №40 «Посмішка» – знаходиться в стані реалізації і направлений на покращення умов для найменших містян. Проект фінансує НЕФКО за сприяння Ініціативи північних країн. В рамках дводенного візиту до східної України, делегація з Норвегії також відвідала дитячий садок та дві школи в Дружківці, де проводяться ремонтні роботи.

«Енергія та енергоефективність є основними напрямками норвезького співробітництва щодо розвитку в Україні. На мій погляд, важливо залучати до співпраці території, наближені до лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, і підтримувати проекти НЕФКО з енергоефективності в таких містах як Бахмут. Хотів би підкреслити значення освіти для майбутнього України. Тож надзвичайно важливо покращувати стан освітніх закладів», – зазначив у Бахмуті Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Й.В. Уле Тер'є Хорпестад.

Бахмут – українське місто, історично відоме видобутком кам’яної солі. У радянські часи воно було промисловим центром, а зараз місто потребує нагальних заходів щодо підвищення рівня енергоефективності своєї муніципальної інфраструктури. Місто, розташоване у Донецькій області лише за 30 км від лінії розмежування в зоні Операції об’єднаних сил, прийняло близько 42 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Комплексна реконструкція школи №10 була проведена протягом 2019 року, з березня по жовтень. Впроваджено теплоізоляційні заходи, замінено двері й вікна та встановлено індивідуальний тепловий пункт. Дана реконструкція та інші реалізовані заходи забезпечать зниження енергоспоживання, дозволять ефективніше використовувати кошти міського бюджету, а також покращити умови для навчання школярів та роботи викладацького складу. Проект отримав 400 000 євро ґрантового фінансування за програмою NIU.

НЕФКО – це одна з небагатьох міжнародних фінансових організацій, яка активно надає ґранти у поєднанні з позиками для українських міст, що знаходяться поблизу зони конфлікту на Сході України. Співпраця з НЕФКО є дуже важливою для міста, а забезпечене фінансування зробило можливим проведення реконструкції. Окрім заощадження енергії та скорочення викидів двоокису вуглецю, відремонтована будівля зможе забезпечити більш комфортні умови для дітей, вчителів та персоналу як у школі, так і в дитячому садку. Реконструкція принесе користь для близько 1000 дітей міста, в тому числі для 38 дітей з внутрішньо переміщених родин.

Другий проект в місті Бахмут був започаткований в результаті успішної співпраці по відновленню школи № 10. Набутий досвід цього проекту продемонстрував місту позитивний вплив інвестицій.

«Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки Посольству Норвегії в Україні, компанії НЕФКО та всій команді з реалізації проектів за надану допомогу та підтримку в розробці проектів з енергоефективності в місті. Завдяки реалізованим та поточним проектам Бахмутська громада робить впевнені кроки на шляху до сталого енергетичного розвитку», – наголосив Олексій Рева - міський голова міста Бахмут під час урочистого заходу.

В рамках реконструкції дитячого садка № 40 будуть проведені наступні заходи: капітальний ремонт покрівлі; утеплення фасаду, цокольного поверху та горища; а також буде встановлено індивідуальний тепловий пункт та замінено старі двері й вікна на нові – енергоефективні.

На ремонт дитячого садка № 40 НЕФКО затвердила як ґрантову програму з боку NIU, так і кредитне фінансування. Позика надається в рамках програми енергозберігаючих кредитів НЕФКО. Загальна сума інвестицій складає 21 400 000 гривень (787 000 євро). Частка НЕФКО становить близько 60% і включає позику до 12 800 000 гривень (приблизно 470 000 євро) та ґрант на загальну суму до 200 000 євро (приблизно 5 444 000 гривень).

Ці два проекти допоможуть зменшити викиди CO2 на більш ніж 280 тонн щорічно, а також споживання тепла на близько 950 гігакалорій. Це призведе до загальної економії коштів на суму понад 70 000 євро для міста Бахмут щороку. Співпраця з містом є хорошим прикладом того, як можна збільшити інвестиції в енергоефективність за рахунок фінансування НЕФКО.

«Місто Бахмут було активним у сфері інвестицій в енергоефективність, розпочавши декілька ініціатив з реконструкції об’єктів міської інфраструктури. Нам приємно співпрацювати з надзвичайно відданою та орієнтованою на результат командою з Групи впровадження проекту в місті», – зазначила Ірина Федоренко, інвестиційний радник Представництва НЕФКО в Україні, з нагоди урочистого відкриття.

Окрім фінансування проектів, НЕФКО надає технічну допомогу впродовж усього процесу, від розробки проектної пропозиції і аж до завершення проекту. Технічну допомогу для обох проектів фінансує Швеція.

Про програму фінансування «Ініціатива північних країн з гуманітарної підтримки та енергоефективності» (NIU)

Фонд NIU був започаткований міністрами закордонних справ країн Північної Європи у 2014 році. Відтоді програма надає ґрантове фінансування на реконструкцію громадських будівель та систем вуличного освітлення в 29 містах на Сході України, загалом реалізуючи 37 проектів. Загальна сума фінансування, надана для впровадження даних проектів, становить 17 млн євро, а ще 1,3 млн євро було виділено на технічну допомогу.
________________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 223 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz