Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Дистрибуція і торгівля » 2019 » Червень » 20 » В Україні порахували «індекс смартфона»

Розміщення новин компаній

В Україні порахували «індекс смартфона»

Сьогодні за середню зарплату в Україні можна купити майже два смартфони, але ще кілька років тому, тільки один. У компанії MOYO проаналізували середню зарплату і ціну смартфона в нашій країні за останні роки, і з'ясували, як змінювалося їх співвідношення.

За даними на першу половину 2019 року «індекс смартфона»* демонструє найвищий показник за останні шість років — 1,9. Це означає що однієї середньостатистичної зарплати українця вистачить майже на два середньостатистичних смартфони.

У доларовому еквіваленті максимальну зарплату українці отримували в 2013 році (дані взяті в період з 2013 по 2019 роки включно). Проте за шість років смартфони істотно подешевшали. При середній зарплаті $394 і ціні смартфона $241 в 2013 році індекс склав 1,6. Тоді як на початок 2019 року він виріс до 1,9 ($385 — середня зарплата і $203 —середня ціна смартфона).

Мінімальне значення «індексу смартфона» — 1,1, припало на 2015 рік, коли при середній зарплаті $172 за смартфон віддавали $163. У 2015 році зафіксовані і мінімальні продажі смартфонів — 3,2 млн, тоді як за підсумками 2018 роки українці придбали 5,4 млн «розумних телефонів».
Таким чином, в «важкі часи» українці не тільки купували менше гаджетів, а й обирали більш дешеві моделі. При поліпшенні економічної ситуації зросла як кількість продажів, так і середня ціна смартфона.

*«Індекс смартфона» — неофіційний термін, вигаданий в компанії MOYO для відображення змін купівельної спроможності в Україні. З огляду на популярність смартфонів і їх затребуваність, даний індекс можна використовувати аналогічно з «індексом борщу» та «індексом Біг Мака» в якості розважального економічного індикатора.
Для розрахунку індексу використовувалися дані Державної служби статистики України, а також дані панелі аудиту роздрібної торгівлі побутовою технікою та електронікою POS Tracking GfK Ukraine.

______________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 256 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz