Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Дистрибьюция и торговля » 2019 » Июнь » 20 » В Україні порахували «індекс смартфона»

Размещение новостей компаний

В Україні порахували «індекс смартфона»

Распечатать: В Україні порахували «індекс смартфона» | Комментировать: В Україні порахували «індекс смартфона»
Сьогодні за середню зарплату в Україні можна купити майже два смартфони, але ще кілька років тому, тільки один. У компанії MOYO проаналізували середню зарплату і ціну смартфона в нашій країні за останні роки, і з'ясували, як змінювалося їх співвідношення.

За даними на першу половину 2019 року «індекс смартфона»* демонструє найвищий показник за останні шість років — 1,9. Це означає що однієї середньостатистичної зарплати українця вистачить майже на два середньостатистичних смартфони.

У доларовому еквіваленті максимальну зарплату українці отримували в 2013 році (дані взяті в період з 2013 по 2019 роки включно). Проте за шість років смартфони істотно подешевшали. При середній зарплаті $394 і ціні смартфона $241 в 2013 році індекс склав 1,6. Тоді як на початок 2019 року він виріс до 1,9 ($385 — середня зарплата і $203 —середня ціна смартфона).

Мінімальне значення «індексу смартфона» — 1,1, припало на 2015 рік, коли при середній зарплаті $172 за смартфон віддавали $163. У 2015 році зафіксовані і мінімальні продажі смартфонів — 3,2 млн, тоді як за підсумками 2018 роки українці придбали 5,4 млн «розумних телефонів».
Таким чином, в «важкі часи» українці не тільки купували менше гаджетів, а й обирали більш дешеві моделі. При поліпшенні економічної ситуації зросла як кількість продажів, так і середня ціна смартфона.

*«Індекс смартфона» — неофіційний термін, вигаданий в компанії MOYO для відображення змін купівельної спроможності в Україні. З огляду на популярність смартфонів і їх затребуваність, даний індекс можна використовувати аналогічно з «індексом борщу» та «індексом Біг Мака» в якості розважального економічного індикатора.
Для розрахунку індексу використовувалися дані Державної служби статистики України, а також дані панелі аудиту роздрібної торгівлі побутовою технікою та електронікою POS Tracking GfK Ukraine.

______________

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Увеличить: В Україні порахували «індекс смартфона»
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 130 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz