Сьогодні англійська — це мова міжнародного спілкування, переговорів і, поміж іншим, медичних і фармацевтичних досліджень. Опанувати англійську тією чи іншою мірою мусить кожен професіонал. Корпоративне вивчення англійської через цифрові підручники та платформи набуває все більше популярності серед представників українського бізнесу. Онлайн-школи можуть надати достатню кількість викладачів, щоб кожен працівник міг знайти вчителя під свій характер. А деякі школи, навіть, можуть створити програму саме під спеціалізацію компанії.
За даними цифрової платформи онлайн-школи англійської мови EnglishDom, фармбізнес посідає 7-е місце серед усіх галузей бізнесу, представники якої найбільше зацікавленні у вдосконаленні англійської.
З якою метою працівники фармацевтичних компаній вивчають англійську?
З метою спілкування з іноземними партнерами: 61 відсоток.
Також чимало фахівців фармгалузі прагне підвищити кваліфікацію – 17 відсотків.
Вільно почуватися у відрядженнях: 8 відсотків.
Вести ділове спілкування: 7 відсотків.
Шість відсотків прагнуть читати професійну літературу в оригіналі.
А один відсоток – успішно скласти іспити.
Згідно з дослідженнями відомого американського лінгвіста Стівена Крашена, вільне читання — це один з найефективніших способів вивчення іноземної мови. За його висновками, читання для задоволення помітно впливає на всі інші навички: усне мовлення, письмо та розуміння мови на слух.
Тож ми вирішили відібрати для наших існуючих і майбутніх студентів міжнародні фармацевтичні медіа, які допоможуть одночасно вдосконалювати англійську та отримувати найсвіжішу фахову інформацію.
1. Pharmaceutical Technology Кількість переглядів за останній місяць: 1.1 мільйони
Фокус: новини про лончі препаратів, новітні технології виробництва лікарських засобів, розвиток технологій у сфері охорони здоровʼя
Рівень англійської: upper intermediate
Цей портал стане вашим гідом у світ технологій у фармацевтиці. В публікаціях детально висвітлюються нові відкриття та виклики у сферах розробки ліків й технології їхнього виробництва та застосування для різних цілей.
Як приклад, розгляньте цю статтю — у ній йдеться про Майкла Лонгакера, дослідника, котрий відкрив спосіб проводити хірургічні втручання, що не залишають після себе шрамів на шкірі. Випадково його команді вдалося підібрати препарат, який запобігає процесу рубцювання. Цей засіб вже схвалений до застосування, та… ми обійдемося без спойлерів!
На ресурсі також можна знайти матеріали про останні клінічні дослідження, досягнення фармацевтичних виробників, логістику фармпродукції та сучасні підходи до лікування поширених захворювань. Ну і, звісно, не залишається поза увагою тема коронавірусу: одна із цікавих новин — розробка пероральної вакцини від «ковіду».
2. Pharmacy Times
Кількість переглядів за останній місяць: 902 тисячі
Фокус: нові дослідження у сфері фармацевтики, хвороб та генетики
Рівень англійської: intermediate
Цей ресурс збирає результати останніх досліджень ліків та вакцин, генетичних досліджень та клінічних тестувань. Завдяки зручному меню користувачі легко можуть відсортувати матеріали за тематикою, яка їм найбільше цікава: коронавірус, діабет, імунізація, грип тощо.
Автори у короткій та зрозумілій формі описують результати останніх досліджень. Наприклад у цьому матеріалі пояснюється, яким чином певні білки можуть уповільнити погіршення когнітивних здатностей у людей похилого віку. Безумовно, варті вашої уваги публікації про вакцинацію. В цій статі, наприклад, зазначається, що вакцини проти грипу можуть захистити від деяких серйозних симптомів COVID-19. На сайті також цікаво проходити короткі тести на знання методів лікування різних захворювань.
3. U.S. Pharmacist Кількість переглядів за останній місяць: 831 тисячі
Фокус: вплив та застосування ліків, психічне здоров’я
Рівень англійської: upper intermediate, advanced
Це інтернет-версія американського журналу, який надає огляди на останні фармацевтичні статті та дослідження. На сайті доступні обʼємні друковані випуски й окремі адаптовані матеріали для онлайн-версії.
Ресурс публікує дані наукових досліджень з нових варіантів терапії різних захворювань, у тому числі ментальних порушень (наприклад, у цьому матеріали розглядається тривожний розлад). Автори також описують роль ліків в боротьбі з інфекціями, наприклад, як в цій статі про антибіотики та інфекції кровотоку. Також регулярно оновлюється інформація про ковід та методи його профілактики й лікування.
4. The Pharmaceutical Journal Кількість переглядів за останній місяць: 504 тисячі
Фокус: дослідження ліків і їхнього застосування, огляди фармацевтичної галузі, навчальні статті для фармацевтів (зокрема курси з поглибленої фармопіки)
Рівень англійської: upper intermediate
Цей ресурс — офіційний журнал Королівського фармацевтичного товариства, відповідального за розвиток професії фармацевта в Англії, Шотландії та Уельсі. Автори збирають оновлення, відкриття та дослідження у цій сфері, ефективні підходи до лікування хвороб та швидко оновлюють новини держрегуляторів Великої Британії.
Один із найбільш привабливих моментів The Pharmaceutical Journal – великі вичерпні дайджести з актуальною інформацією на певну тему, наприклад, як цей матеріал про поточні дослідження потенційних ліків проти коронавірусу.
Окрім того, на платформі розміщено окремий розділ для блогів, які ведуть авторитетні фахівці. Там вони діляться з колегами власним досвідом – ось, наприклад, фармацевтка розповідає, як їй вдалося знизити призначення опіоїдів для своїх клієнтів. Інший спеціаліст аналізує, у яких випадках насправді потрібно рекомендувати антибіотики пацієнтам із коронавірусом.
5. European Pharmaceutical Review Кількість переглядів за останній місяць: 200 тисячі
Фокус: виробництво ліків, фармтехнології, клінічні випрбування
Рівень англійської: upper intermediate
European Pharmaceutical Review – це комплексний погляд на поточний стан індустрії, починаючи від випуску на ринок нових ліків до останніх рішень регулюючих інстанцій. Там також розглядаються важливі тенденції у розвитку сфери й становленні Pharma 4.0 — наступного технологічного фармацевтичної галузі.
На сайті регулярно публікуються огляди зустрічей різних робочих комітетів, таких, як PRAC чи EMA, бліц-аналітика потужності різних ринків, ну і, звісно, актуальні новини – наприклад, про вихід останніх рекомендацій ВООЗ чи реєстрацію нових лікарських засобів у ЄС.
***
Зауважте: кожен зі спеціалізованих фармацевтичних ресурсів, які ми відібрали для вас, має понад 100 тисяч відвідувань на місяць! Приєднуйтеся!
Максим Сундалов, керівник та співзасновник онлайн-школи EnglishDom _______________________________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна":
Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua