Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Медицина. Аптеки » 2021 » Вересень » 24 » ГРВІ може конкурувати з COVID-19

Розміщення новин компаній

ГРВІ може конкурувати з COVID-19

Прогнози лікаря щодо сезону респіраторних інфекцій та нової хвилі коронавірусу

Вже другий рік осінь — не лише початок сезону гострих респіраторних вірусних інфекцій. Чергову хвилю COVID-19 очікуємо в жовтні-листопаді. До того ж, хвилю нового штаму — більш контагіозного, тобто заразного, та з більш тяжким протіканням.

Чи будуть звичні віруси конкурувати з «новачком» та що нам очікувати від нового вірусного коктейлю, розповідає Ілона Орел, лікарка-терапевт вищої категорії, заступниця головного лікаря лікувально-діагностичного центру Незалежної лабораторії «Інвітро».

Нова хвиля COVID-19 знов співпадатиме з черговим спалахом ГРВІ. Коронавірус стає таким самим сезонним захворюванням, як грип?


— COVID-19 — це не сезонна інфекція, на відміну від ГРВІ та грипу. Періоди спалахів респіраторних вірусних інфекцій лише частково збіглися з хвилями поширення COVID-19. Тому треба, скоріш, говорити про поєднання нової коронавірусної інфекції з іншими респіраторними вірусними інфекціями, сезон яких традиційно починається восени.

Чи може COVID, так би мовити, витіснити сезонні віруси?

— Статистика показує, що в «ковідну епоху» захворюваність на ГРВІ знизилась — перш за все тому, що через загрози COVID-19 люди стали більше дотримуватись елементарних вимог гігієни та медичної безпеки. Тим не менш, можна прогнозувати, що будуть й мікс-інфекції. Ми вже маємо доволі цікаві дані про одночасне зараження людини вірусом SARS-CoV-2 (збудником COVID-19) та іншими вірусами. Зокрема, дослідження показують, що ріновірус, який викликає нетяжку форму ГРВІ, жорстко «конкурує» з SARS-CoV-2, гальмуючи його розмноження в організмі. Але це були дослідження минулих штамів. Як поведе себе «Дельта», поки що невідомо, адже цей штам є більш агресивним, ніж усі попередні.

Симптоматика нового штаму теж інша?

— Частково. Медики відзначають, що «Дельта» вражає не лише органи дихання, а й шлунково-кишковий тракт. Серед основних симптомів залишаються головний біль та біль в горлі, нежить, лихоманка. Але якщо раніше у пацієнтів відзначали гострий початок захворювання, то зараз COVID-19 починає маскуватися під ГРВІ: спочатку з’являються чхання, нежить, біль в горлі та головний біль. І лише потім — висока температура.

Тобто є ризик в розпал грипозного сезону вчасно не розпізнати COVID?

— І COVID-19, і віруси грипу викликають респіраторні захворювання. Але грип, як правило, має більш короткий інкубаційний період та менш тривалий серійний інтервал — часовий проміжок між послідовними випадками захворювання. Серійний інтервал для вірусу SARS-CoV-2 — 5-6 днів, тоді як для вірусу грипу лише 3 дні (тобто грип розповсюджується швидше, ніж COVID-19). Та все ж єдина точна діагностика нової коронавірусної інфекції — це лабораторні тести на виявлення вірусу SARS-CoV-2.

Як поєднати міри із запобігання усім цим захворюванням?


— Ці віруси передаються при контакті — повітряно-крапельним шляхом та через фоміти (будь-які предмети, що містять патогенні мікроорганізми, при контакті з якими виникає ризик зараження). Тому загальні профілактичні міри проти збудників COVID-19, грипу та інших респіраторних інфекцій однакові: гігієна рук, дотримання дихального етикету (кашляти лише в лікоть або одноразову паперову хустину), соціальна дистанція, вологе прибирання та провітрювання приміщень. І, звичайно ж, вакцинація.

[/b]Поєднання щеплень від коронавірусу та грипу допустимо?

— Якщо немає медичних протипоказань, навіть рекомендовано. З інтервалом від 14 діб між введенням вакцин. Адже вакцинація — наразі єдиний ефективний спосіб якщо не уникнути інфікування зовсім (враховуючи мутації вірусів), то, як мінімум, запобігти тяжкому протіканню захворювання та таким небезпечним наслідкам як тромбози, ураження нирок, нервової системи тощо.

Що б ви порадили тим, хто таки не уникнув захворювання?

— Перш за все, моніторити стан свого здоров’я. Зокрема, здати чотири важливих для тих, хто хворіє, аналізи. С-реактивний білок — елемент крові, який найшвидше реагує на ураження тканин та стимулює імунну відповідь на запальний процес. Феритин — основний показник запасів заліза в організмі людини, на фоні запального процесу він збільшується, що є відповіддю на гостру фазу запалення. D-димер — маркер тромбоутворення, особливо важливий при захворюванні на COVID-19. Та загальний аналіз крові — один з найінформативніших методів обстеження при більшості захворювань, який дозволяє не лише виявити запалення та інфекції, а й визначити їх походження. Ці лабораторні дослідження допоможуть контролювати запальний процес, щоб запобігти тяжким ускладненням.

_________________________


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 229 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz