У 78% локацій гнучких офісів використовують власні мобільні застосунки, метою яких є покращення загального досвіду резидентів та налагодження якісної взаємодії між клієнтами та менеджментом таких просторів. «В переважній більшості коворкінгів активно використовують різноманітні технології — програмне забезпечення (CRM, коворкінг-платформи, платіжні системи тощо) та «залізо» (СКУДи, Wi-Fi). Це демонструє достатньо складний рівень бізнес-процесів та характеризує їх як інноваційні», — йдеться у першому всеукраїнському дослідженні ринку коворкінгів та гнучких офісів.
Згідно з отриманими даними, 46% опитаних локацій для управління простором та автоматизації бізнес-процесів використовують платформу andcards. Частина респондентів заявила, що користується іншими популярними рішеннями для коворкінгів, такими як OfficeRnD. На противагу їм — 37% найближчим часом не планують покращувати свою операційну діяльність за допомогою зазначеного програмного забезпечення.
Таким чином більшість коворкінгів в Україні має на меті надавати найкращий сервіс резидентам і вбачає у мобільних платформах перспективні можливості просування в умовах глобального тренду на віддалену та гібридну роботу, а також збільшення попиту на послуги коворкінгів.
«З-поміж сфер бізнесу, ІТ є найбільшим користувачем гнучких офісів. Така тенденція сформувалась на ринку ще в 2018-2019 роках, зважаючи на стрімкий ріст ІТ-сектору. Компанії в сфері інформаційних технологій часто орендували коворкінги для своїх команд, тому власне зазначений сектор виявився краще підготовленим до змін, спричинених пандемією», — зазначається у дослідженні.
Разом з тим, у структурі користувачів коворкінг-просторів та гнучких офісів зростає частка великих компаній. Наразі вона знаходиться на рівні 11%, проте відзначається тенденція до зростання попиту на послуги з боку корпоративних клієнтів. Основну частку складає середній бізнес, а саме 35%. Своєю чергою, мале підприємництво та стартапи займають по 20% відповідно.
Ринок коворкінгів та гнучких офісів в Україні, зокрема в Києві, активно зростає упродовж останніх 4 років. За підрахунками CBRE Ukraine, станом на серпень 2021 року загальна пропозиція коворкінгів склала 96 000 кв. м, що становить 4,9% від загального об’єму якісних офісних площ на ринку.
Про дослідження У дослідженні взяли участь оператори коворкінгів та гнучких офісів з усієї країни, загальна площа яких складає 70 000 кв. м. Щодо географічної структури — вони розташовані в Києві, Одесі, Дніпрі та Львові. Серед респондентів, 90% є українськими локаціями та 10% — міжнародними.
Дослідження проходить у партнерстві Асоціації коворкінгів України з консалтинговою компанією у сфері комерційної нерухомості CBRE Ukraine, платформою для коворкінгів andcards, Українським клубом нерухомості (URE Club) та комунікаційним агентством Kana PR.
Результати дослідження були презентовані в межах конференції Coworking Ukraine. У гостей була можливість дізнатися від лідерів ринку про ефективне управління локаціями, побудову дружнього та дієвого ком’юніті, кейси масштабування бізнесу. Конференція завершилась нагородженням переможця в рейтингу «Народний Коворкінг», який організовано за участі видання dev.ua.
_______________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна":
Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua