Понад 4 мільярди хвилин і 38 тисяч терабайтів на Новий Рік та Різдво

Понад 4 мільярди хвилин і 38 тисяч терабайтів на Новий Рік та Різдво
Новорічні свята та Різдвяні канікули в мережі «Київстар» відзначились ростом дата-трафіку на 35% у порівнянні з минулим роком. Обсяги трафіку від платформи онлайн-телебачення Київстар ТБ зросли на 100%. А найбільш популярним сервісом для обміну привітаннями став Viber.

У період з 31 грудня 2021 року по 7 січня 2022 року абоненти Київстар використали понад 38 тисяч терабайтів мобільного інтернету, тоді як роком раніше у ці ж дні було використано 29 тисяч терабайтів. Ріст споживання мобільного інтернету спричинило активне будівництво базових станцій у віддалених і важкодоступних районах. Так, у грудні 2021 року телеком оператор достроково виконав плани по розширенню мережі 4G і забезпечив можливістю доступу до швидкісного мобільного інтернету 90% населення.

У Новорічні та Різдвяні свята трафік від онлайн-телебачення Київстар TВ зріс на 100%, у порівнянні з минулим роком. Найбільшу кількість переглядів ця послуга отримала 1 січня 2022 року, коли нею одночасно користувались понад 224 тис. сімей з різних куточків України. Для обміну привітаннями абоненти все більше використовують месенджери і мобільні додатки. Зокрема, у першу новорічну годину ці сервіси згенерували майже 40% від усього дата-трафіку в мережі. При цьому, якщо порівнювати із звичайним днем, популярність месенджерів під час свят зросла у 4 рази. Найбільш популярним каналом для поздоровлень виявився Viber.

Однак, не дивлячись на стрімке збільшення трафіку у каналах передачі даних, голосове спілкування не втрачає своєї популярності. Під час Новорічних і Різдвяних свят абоненти використали 4,2 мільярди хвилин – майже стільки, як і роком раніше.

Щороку Київстар успішно справляється із святковим «піком» трафіку, завчасно готуючи мережу до підвищених навантажень, а також запроваджує різноманітні рішення, щоб зробити спілкування абонентів більш комфортним. Зокрема, у 2021 році Київстар розширив можливості послуги VoLTE, яка суттєво покращує якість зв’язку і дає можливість абонентам користуватись швидкісним мобільним інтернетом, не перериваючи голосове спілкування, а також запровадив технологію SON (self-organizing network). Це технологічне рішення допомагає в автоматичному режимі оптимізувати роботу базових станцій мобільного зв’язку, розподіляючи трафік залежно від навантаження на окремих ділянках.

Крім того, протягом 2021 року Київстар активно будував мережі 4G не тільки у маленьких населених пунктах, але й на автомобільних дорогах. Наприкінці минулого року операторові вдалося охопити зв’язком 4G чотири ключових автодороги міжнародного значення.
_____________________________Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua

Останні новини компаній по темі