Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Експорт / імпорт » 2021 » Березень » 24 » У Мінекономіки озвучили здобутки та завдання України у міжнародній торгівлі

Розміщення новин компаній

У Мінекономіки озвучили здобутки та завдання України у міжнародній торгівлі

23 березня за участю заступників Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Качки, Олександра Романішина та Тараса Висоцького відбулося четверте засідання Ради з міжнародної торгівлі, на якому було підведено підсумки діяльності Ради у 2020 році, а також визначено завдання і заходи на поточний рік. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки, пише Agropolit.

До заходу в онлайн-форматі приєднались більше ніж 80 учасників, серед яких представники інших міністерств, Офісу Президента України, комітетів Верховної Ради України, Нацбанку, Держмитслужби, Державної податкової служби України, Торгово-промислової палати України та інші.

Рада з міжнародної торгівлі – це комунікаційна платформа, яка забезпечує ефективний діалог між Урядом, бізнесом та експертним середовищем.

«У 2020 році, незважаючи на поширення пандемії та, пов’язану з цим, світову кризу, Україна проводила торгові операції з 234 країнами та юрисдикціями, відкрила низку нових ринків та розширила номенклатуру експорту. Найбільш важливими показниками є феноменальне зростання експорту української продукції до В’єтнаму та Китаю – на 93% та на 98% відповідно», — зауважив заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка.

Серед позитивних тенденцій 2020 року — покращення сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами. Україна скоротила негативне сальдо на 3,4 млрд доларів США. Як наслідок супер не негативне сальдо склало лише 255,5 млн доларів США. Темп покращення склав 93,1%.

«Ми дотримуємось визначених торговельних пріоритетів на найближчі роки, розвиваємо та поглиблюємо співпрацю з іншими країнами через лібералізацію умов торгівлі, що зафіксовано в Експортній стратегії України. Розширення доступу українських товарів на світові ринки відбувається також шляхом укладання угод про вільну торгівлю та впровадженням інструментів спільних міжурядових комісій», — підкреслив Тарас Качка.

Зокрема, важливим для України стало набуття чинності 1 січня 2021 року Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Також цього року буде продовжена робота над секторальними та крос-секторальними експортними стратегіями, щоб після схвалення їх Урядом, якнайшвидше розпочати імплементацію. Це допоможе розширити експортні ринки для української продукції, створити умови для запровадження інновацій на машинобудівних підприємствах, залучити інвестиції для розвитку діючих і відкриття нових промислових об’єктів.

«Однією з найамбітніших цілей для нас є укладання «промислового безвізу», який дозволить продукції, виробленій в Україні, потрапляти на ринок ЄС без повторної сертифікації. Вже проведено 17 попередніх оціночних місій. Ми твердо налаштовані на підписання цього року Угоди АСАА, яка в перспективі дозволить охопити майже п’яту частину українського експорту до ЄС», — відмітив Тарас Качка.

В рамках засідання Ради з міжнародної торгівлі учасників також поінформували про концептуальне бачення представлення України на Всесвітній виставці «Експо-2020», захист українських товаровиробників на зовнішніх ринках, стан виконання та перспективи оновлення Експортної стратегії України.


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 212 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz