Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » Банки » 2017 » Сентябрь » 28 » 1991 Open Data Incubator і OTP Bank за підтримки НБУ відкрили програму для фінтех-стартапів Open Banking Lab

Размещение новостей компаний

1991 Open Data Incubator і OTP Bank за підтримки НБУ відкрили програму для фінтех-стартапів Open Banking Lab

Распечатать: 1991 Open Data Incubator і OTP Bank за підтримки НБУ відкрили програму для фінтех-стартапів Open Banking Lab | Комментировать: 1991 Open Data Incubator і OTP Bank за підтримки НБУ відкрили програму для фінтех-стартапів Open Banking Lab
1991 Open Data Incubator, Нацбанк і АТ «ОТП Банк» оголосили про старт спільної інкубаційної програми для фінтех-стартапів Open Banking Lab. Програма спрямована на просування стандарту open banking в Україні.

Некомерційний інкубатор проектів на основі великих та відкритих даних 1991 Open Data Incubator, НБУ та ОТП Банк започаткували спільну інкубаційну програму Open Banking Lab. 27 вересня представники компаній дали прес-конференцію, де повідомили про старт набору до програми.

Open banking — новий стандарт в банківській справі, в рамках якого банки надають стороннім розробникам доступ до відкритих (не конфіденційних) даних і власного API. Розробники одержують можливість використовувати функціонал та контент банка у власних додатках та платформах. Мета open banking — підвищення рівня якості клієнтського обслуговування в банківській сфері.

Open Banking Lab — перша в Україні ініціатива, що просуває концепцію відкритого банкінгу. В рамках програми 1991 Open Data Incubator буде підтримувати стартапи, що розробляють продукти на основі відкритих банківських даних. Генеральним партнером і спонсором цього проекту став OTP Bank. Доступ до open data та корпоративних API надасть НБУ та ОТП Банк.

«ОТП Банк підтримав фінансово і організаційно цей проект, тому що він відображає нашу місію: служити банком № 1 для наших клієнтів, встановлюючи високі стандарти для ринку і приносячи соціальну користь для суспільства в цілому. Вирощування просунутих фінтех-стартапів з актуальними для банка рішеннями, підвищення інвестиційної культури і стимулювання розвитку підприємництва відповідають цілям нашої місії. Ми сподіваємось, що ця ініціатива отримає економічне втілення у вигляді конкурентоспроможних, корисних рішень від учасників інкубатора», — відзначила Лілія Лазепко, член Правління АТ «ОТП Банк», керуюча операційною діяльністю й ІТ.

«Відтепер стандарти відкритих даних крокують не тільки державними коридорами, але й мають новий вимір для існування — корпоративний. Корпоративні дані якісні, дорогі та ретельно підібрані. Саме з ними ми пропонуємо попрацювати стартап-спільноті в проекті Open Banking Lab», — прокоментував засновник 1991 Open Data Incubator Денис Гурський.

“Національний банк активно реалізує концепцію проекту Open data. «Відкриті данні» не тільки демонструють відповідний рівень відкритості, прозорості та технологічності організації, а й дають можливість розвитку інших компаній, які використовують такі дані, наприклад, у своїх автоматизованих процесах або для прийняття рішень у результаті їх автоматизованої обробки. Бажання комерційних структур «ділитися» даними через API-протоколи відкриває новий етап розвитку фінансового сектору України. З подальшим розвитком таких технологій обміну інформацією споживач буде мати змогу отримувати фінансові послуги у режимі реального часу не лише від обслуговуючих компаній чи банків, а й з боку високотехнологічних компаній фінтех-сегменту. Звичайно, такі системи потребують певних правил захисту інформації та використання даних (наприклад, тільки за запитом клієнта) для того, щоб у споживачів було достатньо довіри до нових способів надання сервісів. Впровадження нової платіжної Євродирективи PSD2 в Україні, в рамках наближення законодавства до ЄС, також допоможе врегулювати ці питання” - пояснив Михайло Відякін, директор Департаменту стратегії та реформування НБУ.

Детальніше про зміст, умови і цілі програми Open Banking Lab можна дізнатися на сайті проекту http://1991.vc/otp/
Про організаторів та партнерів програми:

1991 Open Data Incubator — перший в Україні некомерційний інкубатор проектів на основі великих і відкритих даних. Розвиває стартапи, котрі вирішують національні виклики в країнах Східної Європи. Замовники та партнери 1991 Open Data Incubator — державні установи, бізнес та інститути громадянського суспільства. 1991 Open Data Incubator — партнер з інкубації проектів для об’єднаних територіальних громад міст Івано-Франківськ і Дніпро в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Партнер національного конкурсу стартапів на основі відкритих даних Open Data Challenge.

Національний банк України (НБУ) — центральний банк України. Основна функція НБУ — досягнення та підтримання цінової стабільності, сприяння фінансовій стабільності та дотриманню стійких темпів економічного зростання в країні.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» — один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних та приватних клієнтів, а також суб’єктів малого та середнього бізнесу. На українському ринку представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc. В Україні АТ «ОТП Банк» є флагманом банківської групи «ОТП», зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» і ТОВ «ОТП Лізинг».

Asters — одна з найбільших юридичних фірм України, яка з 1995 року надає клієнтам повний спектр юридичних послуг. Asters визнана юридичною фірмою № 1 за показниками роботи в 2011–2016 роках згідно з результатами щорічного дослідження «50 провідних юридичних фірм України». Банківське та фінансове право є однією з ключових практик Asters.

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Увеличить: 1991 Open Data Incubator і OTP Bank за підтримки НБУ відкрили програму для фінтех-стартапів Open Banking Lab
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 206 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz