Поисковый портал КОМПАСС » Новости украинских компаний » АПК » 2017 » Октябрь » 10 » Результати діяльності AgroGeneration за перше півріччя 2017 року

Размещение новостей компаний

Результати діяльності AgroGeneration за перше півріччя 2017 року

Распечатать: Результати діяльності AgroGeneration за перше півріччя 2017 року | Комментировать: Результати діяльності AgroGeneration за перше півріччя 2017 року
Компанія «АгроДженерейшн», український виробник зернових та олійних культур, оприлюднила свою фінансову звітність за перше півріччя 2017 року, що була ухвалена Радою директорів 5 жовтня 2017р. Дана фінансова звітність не підлягала скороченій перевірці зовнішніми аудиторами.

Впродовж цих шести місяців «АгроДженерейшн» вдалося досягти стійких результатів по всіх основних показниках. Зокрема, валовий прибуток та показник EBITDA відповідають тенденції розвитку останніх 3-х років. Група досягла б ще вищого показника чистого прибутку, якби не негативний вплив валютного курсу на балансову вартість активів фермерських господарств, що були продані.

Завдяки своїй операційній діяльності та кращим умовам на українському ринку Група змогла вдосконалити та диверсифікувати свої фінансові зобов’язання.

Активно почався збір врожаю 2017 року; відмічено хороші результати врожайності пшениці. Попри це, існує занепокоєння через поточну засуху на Сході України, зокрема щодо соняшника. Загалом, відмічається досить сприятливий ціновий сценарій на тлі збільшення обсягів експорту.

У порівнянні з попереднім роком кількість товарних запасів на початок періоду була вищою, що забезпечило вищий дохід у першому півріччі 2017 року (11.4 млн. євро порівняно з 3.8 млн. євро за той самий період попереднього року). Збільшення кількості товарних запасів відображає стратегію групи з нарощення потужностей зберігання, аби відтермінувати продажі врожаю та скористатися можливістю отримати вищі ціни продажу згодом.

Сума валового прибутку склала 10.4 млн. євро порівняно з 8.8 млн. євро у першому півріччі 2016р. Таке зростання здебільшого пояснюється отриманням +2 млн. євро від змін у справедливій вартості біологічних активів, які розподіляються наступним чином:
• -0.9 млн. євро вплив від продажу фермерських господарств;
• +8.3 млн. євро відображають збільшення суми очікуваної виручки від вдалого комбінування культур, зростання долі експорту та оптимізації часу реалізації;
• -6.6 млн. євро через вищі виробничі затрати пов'язані переважно з новим комбінуванням культур (особливо кукурудзою);
• +1.2 млн. євро переважно від чистого впливу валютних коливань.

Загальна сума адміністративно-господарських витрат становить 5.6 млн. євро порівняно з 4.5 млн. євро в І півріччі 2016р. Їх збільшення на +1.1 млн. євро розкладається наступним чином:
• +0.6 млн. євро через вищі затрати на реалізацію, які відображають перенесення продаж на перше півріччя 2017 року та вищу долю експортних продаж;
• +0.5 млн. євро пояснюється підвищенням витрат на персонал в Україні через інфляцію.

Чистий інший прибуток та витрати показує збиток в (1.4) млн. євро порівняно з (0.1) млн. євро в І півріччі 2016р. Таке відхилення в (1.3) млн. євро пояснюється наступним:
• (0.6) млн. євро пов'язані з разовим доходом в І півріччі 2016 року;
• (0.7) млн. євро відповідає чистому результату від продажу фермерських господарств, що ділиться на 1 млн. євро чистої виручки та (1.7) млн. євро від коригувань валютного курсу.

Операційний прибуток склав 3.4 млн. євро проти 4.1 млн. євро у І півріччі 2016р. Після перегляду його суми для відображення впливу на звітність продажу активів, операційний прибуток за перше півріччя цього року наблизився до аналогічного показника першого півріччя 2016р. Показник EBITDA склав 6.0 млн. євро проти 5.8 млн. євро у І півріччі 2016р., що вказує на здатність групи досягати стабільних показників операційної діяльності на тлі незмінно несприятливих цін на товарну продукцію.

Нарешті, фінансовий результат склав (3.6) млн. євро порівняно з (3.8) млн. євро у першому півріччі 2016 року на тлі стабілізації гривні проти євро.

Відтак, чистий результат склав (0.3) млн. євро проти позитивних 0.2 млн. євро за І півр. 2016р. Після його перегляду для відображення впливу на звітність продажу активів, чистий результат склав 0.4 млн. євро.

Постійне покращення структури фінансування

Сума операційного грошового потоку в період, який у першому півріччі є традиційно негативним через сезонність бізнесу, суттєво зросла до (1.9) млн. євро порівняно з (4.7) млн. євро у І півріччі 2016р., що демонструє ефективне управління групою оборотним капіталом.

При цьому група взялась за оновлення парку сільгосптехніки. В 2017 році в нього вкладуть 5.7 млн. євро при фінансуванні лізинговими та банківськими позиками; з них 3.4 млн. євро витрачено в І півріччі 2017р.

Завдяки своїй успішній діяльності та покращенню ринкових умов група поступово нарощує обсяги доступного зовнішнього фінансування оборотного капіталу з такими партнерами як компанія «Quadra» та «Перший український міжнародний банк». При цьому вона зберігає історично складені стосунки з «Альфа-Банком», доля в загальному обсязі фінансування якого становить приблизно 75% проти 95% два роки тому. Очікується зниження відсоткової ставки за кредитами на оборотний капітал десь на 3 базові пункти в порівнянні між 2016 та 2017 роками.

Сума структурного боргу, що відповідає сумі заборгованості за кредитом ЄБРР та капіталізованих відсотків за облігаціями OSRANE, за рік знизилась на 25% і становить 12.3 млн. євро (а це лише 19% власного капіталу).

В 2017 році загальна площа збору врожаю становитиме орієнтовно 105,000 га, що загалом відповідає обсягам минулого року. Маємо хороші результати по озимим культурам, зокрема по пшениці, врожайність якої різко зросла у порівнянні з минулим роком.

Врожай пізньоспілих культур (соняшник, кукурудза та соя) збиратиметься з приблизно 47,000 га пізніше. Проте продовжується засушлива погода, особливо на сході України. Це може вплинути на плани Групи отримати загальні обсяги виробництва на рівні, наближеному до минулого року (приблизно 390,000 тон зернових та олійних культур).

«АгроДженерейшн» також націлена на розширення земельного банку в Україні. При цьому компанія не виключає можливість заміни земель на привабливих фінансових умовах, як показав продаж фермерського господарства у Харківській області в першому семестрі. За потоком угод питання про розширення набирає обертів на заході України. Група вже запланувала віддати в обробіток додаткові 1,000 гектарів.

Про компанію «АГРОДЖЕНЕРЕЙШН»
Компанія «АгроДженерейшн» була заснована у 2007 році і є світовим виробником зернових та олійних культур. Після злиття з компанією «Harmelia» новостворена Група ввійшла у п'ятірку провідних виробників зернових та олійних культур в Україні, а її земельний банк склав близько 120,000 га орних земель. Завдяки оренді високоякісних сільськогосподарських земель з високим потенціалом, Група прагне успішно вирішити проблеми майбутнього з огляду на прогнозований подвійний ріст глобального споживання до 2050 року.

* Для поиска производителей и дистрибьюторов, экспортеров и импортеров товаров и услуг в Украине и за рубежом - воспользуйтесь базой данных компаний "КОМПАСС Украина". Бесплатная демо-версия на www.demo.kompass.ua.
Служба новостей компании КОМПАСС Украина | Прочитано: 271 |
Справочник предприятий Украины,
стран СНГ и Европы!

Только достоверная информация!
Базы данных компаний Украины,
стран СНГ и Европы!

Электронные и онлайн справочники!

Последние новости компаний по теме

Все новости компаний...
Сайт управляется системой uCoz