Один із нових та перспективних напрямів діяльності компанії HF Agro – розробка активних бактеріальних комплексів для живлення та захисту рослин, що вирішують проблему нестачі азоту в ґрунті. Увесь цей рік проводилися багатокомпонентні дослідження, які компанія вирішила оприлюднити, оскільки хороші результати допоможуть аграріям зберегти майбутній урожай. Бактеріальне добриво AZOTER – це унікальна розробка в галузі агрохімії, завдяки використанню якої знижуються вдвічі витрати на внесення азотних біодобрив, а головне – підвищується врожайність культур та стійкість до посухи.
Основа AZOTER – це три види бактерій:
- Azotobacter chroococcum – аеробні бактерії, що беруть участь в асоціативній фіксації атмосферного азоту;
- Azospirillum brasilense – аеробні бактерії, найбільш ефективні за високих температур, що забезпечують фіксацію азоту влітку;
- Bacillus megaterium – аеробні бактерії, що беруть участь у процесі трансформації недоступних сполук фосфору у доступні.
Дослідження ефективності застосування біодобрива проводились у чотирьох різних господарствах Полтавської та Харківської областей на посівах соняшнику та кукурудзи. Почнемо наводити результати з реальними розрахунками, отриманими на полях із соняшником.
Зазначимо, що для внесення добрив сівалки було дообладнано аплікаторами HF-541 власного виробництва. Це грамотне технічне рішення – аплікатори добре спрацювали, біодобрива вносилися з мінімальними втратами та швидко проникали у ґрунт, а також найбільш повно та ефективно засвоювалися рослинами.
Дослідницьке поле №1 поділили на п'ять ділянок, на яких застосовувалася різна система підживлення ґрунту.
Явно простежуються два рівні врожайності: приблизно 17,41 ц/га із загальним використанням AZOTER та нітроамофоскою, а також приблизно 16,50 з їх окремим використанням або взагалі без стартових добрив. Як бачимо, цей рік на даному полі дозволив одержати врожай без суттєвого зниження врожайності навіть без застосування будь-яких стартових добрив. Але, на жаль, не кожен рік такий.
Звісно, з урахуванням отриманої врожайності економічно найефективнішим виявився варіант взагалі без стартових добрив, але це водночас і з найбільшим ризиком. Шанси на щорічний урожай без стартових добрив мінімальні. Якщо порівнювати з базовою системою харчування у господарстві, то застосування бактеріальних добрив дозволяє одержати додатково 1,05 тис.грн/га (ділянка 4 у порівнянні з ділянкою 3).
На дослідному полі №2 результати щодо врожайності обох ділянок практично не відрізняються. З погляду економіки, результати також виявилися майже рівнозначними без істотної переваги будь-якого варіанта стартового харчування.
А ось найцікавішим було поле №3 із найбільшою врожайністю всіх варіантів.
Звичайно, це сукупність багатьох різних факторів (гібриди, основне харчування, захист, стан ґрунтів та ін.). Однак тут є явний переможець із рекордною врожайністю, якою і в масштабах усієї країни можна похвалитися.
Рекордний урожай не міг не здобути перемогу і з погляду економіки на цьому полі. Навіть висока вартість стартових добрив легко перекрита додатковими надходженнями від додаткових +6,2 ц/га. Рекорд і є рекорд. Тож і отримуємо додатково +10,5 тис.грн/га!
Звертаємо увагу на те, що варіант з використанням AZOTER без додаткових стартових добрив також дав як додатково +2,6 ц/га, так і +6,4 тис.грн/га.
На полі №4 результати щодо врожайності обох ділянок не мають суттєвої різниці. При приблизно однаковій врожайності менш затратна технологія показала себе більш
прибутковою з погляду економіки.
Результати дослідження порадували не лише спеціалістів HF Agro, а й власників полів.
Підіб'ємо проміжні підсумки. Застосування біокомплексів AZOTER економічно вигідне та виправдане. Це новий препарат на ринку, який уже перевірено на практиці. Наразі ситуація на ринку непередбачувана, коли вона проясниться – незрозуміло. А готуватись до нового врожаю треба вже зараз. Погода не щороку сприятлива до посівів, тут покладатися на везіння не варто. Поки хтось чекає на зниження цін, наявності на складах у виробника потрібних обсягів, деякі господарства вже активно укладають контракти з HF Agro на доставку в термін препаратів AZOTER у потрібних обсягах.
Звертаємо увагу, щоб убезпечити себе від подальшого зростання ціни та ризику дефіциту, аграрії можуть зробити попереднє замовлення на біодобрива AZOTER з мінімальною передоплатою.
Слідкуйте за нашими новинами, тому що в наступній частині наведемо результати досліджень на полі з кукурудзою.
________________________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна":
Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua