За прогнозами більшості синоптиків, поточна зима буде теплою — з температурними “гойдалками”, потепліннями до 0°С, відлигами та вітрами. Як це вплине на зимівлю бджіл? “Теплі зими негативно впливають на бджіл, адже під час потепління бджолиний клуб розпадається, а потім при різкому похолоданні бджоли не встигають знов зібратись докупи і гинуть. Також в таких умовах їм потрібно більше корму”, - розповідає Валерій Курейко, пасічник із 40-річним досвідом та співвласник Бджоло-Садиби “Знатний Мед”.
На думку експерта, якщо ця зима буде такою ж теплою, як і минула, то це призведе до “відходу” мінімум 20% бджіл , тобто, із зимівлі вийде не більше 80% бджолиних сімей, наявних на сьогодні.
Враховуючи невтішні прогнози на зиму, бджолярам варто приділити максимальну увагу зимівлі.
“Треба постійно моніторити стан зимівлі, своєчасно підгодовувати бджіл - давати канді, підставляти рамки з кормом. А за необхідності, об'єднувати ослаблені сім'ї. Під час потепління і ближче до весни варто збільшити провітрювання у вуликах через відкриття другого літка”, - радить Валерій Курейко.
Ці заходи дозволять зменшити зимові втрати, тим більше, що весна може також бути несприятливою, як це вже було в поточному році, і тоді “відхід” бджолосімей може скласти понад 30%.
Нагадаємо, що через холодну погоду та затяжні дощі у травні 2020 р. , пасічники недобрали від 30 до 50% медового врожаю. Це сталось не тільки через те, що бджоли не змогли зібрати весняні меди, а й в результаті порушення нормального розвитку бджолиних сімей, які підійшли до більш пізніх медозборів (липа, соняшник, тощо) недостатньо сильними.
-----------------
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна":
Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua